Poniedziałek 12.08.2024- św. Joanny de Chantel

18.00

Za + Erwina Roczek w 30 dz. śm. i za + ojca Romana Roczek w kolejną rocznicę śm.

Wtorek 13.08.2024  - DZIEŃ FATIMSKI

6.30

7.00

Do MBF za Czcicieli, Ofiarodawców, za Chorych i Dobrodziejów kościoła

18.00

Za + Zuzannę Nawrot w 30 dz. śm.

20.00

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE (z procesją dookoła kościoła)

Środa 14.08.2024 – św. Maksymiliana M. Kolbego kapł. m.

18.00

Za + Dorotę Huncza w 2 r. śm. za + męża Eryka, syna Artura i ++ z pokr.

Czwartek 15.08.2024 – WNIEBOWZIĘCIE NMP- UROCZYSTOŚĆ

7.30

Różaniec w intencji naszego miasta

8.00

Dz. błag. do B.OP. MBNP. z podz. za łaski o dalsze zdrowie Boże błog.  w pewnej Rodzinie – w pewnej intencji z ok. 60 r. ur. za żonę i córkę z rodziną

10.30

Przez wstawiennictwo  Matki Boskiej Wniebowziętej w intencji naszych Kobiet o świętość życia i za Parafian i Dobrodziejów naszego kościoła

- Dz. błag. do MB Wniebowziętej w int. Ryszarda i Haliny Warwas z ok. rocznicy ślubu i za dzieci z rodzinami

16.00

Nieszpory Maryjne

16.30

Dz. błag. do MB Wniebowziętej z podz. za łaski o zdrowie Boże błog. w int. Moniki i Bartłomieja Wójcik-Plewnia w I rocznicę ślubu, za rodziców i w int. całej rodziny

Piątek  16.08.2024 – św. Stefana Węgierskiego

6.30

7.00

Za + Janinę Rycerz

Koronka do Bożego Miłosierdzia

18.00

Za + Jana Kulik w I r. śm.

Sobota  17.08.2024 – św. Jacka kapłana

Okazja do spowiedzi św.

PIERWSZA MSZA ŚW. NIEDZIELNA – INTENCJA ZBIORCZA

- Za ++ z rodz. Hermana Agnieszkę Dittrych, ich synów, córki, zięciów,

Synowe i wnuki oraz krewnych i dusze czyścowe

- Za + matkę Teresę Sieroń w rocznicę śm., za + męża Piotra, córkę Irenę

syna Henryka, zięciów Piotra i Karola i za ++ z rodziny Sieroń, Bienias

i dusze opuszczone

- Za + Huberta Faszinka w rocznicę śm., za ++ rodziców oraz za ++ z

całej rodziny i pokrewieństwo

- O spokój duszy i wieczną radość za + męża Józefa Pasoń w rocznicę

urodzin

- Za ++ teściów Elżbietę i Victora Broll ich syna Józefa i d.op.

- Za + Arkadiusza Podemskiego z okazji urodzin

- Za + Gintera Jagusz za jego ++ rodziców, teściów i d.op. i pokr. z obu str.

Niedziela  18.08.2024 –  XX NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30

Modlitwa różańcowa  w intencji naszego miasta

8.00

Za + żonę Emilię Kondziela + siostrę Rajczyk i d.op.

10.30

Za + Zygmunta Kurpierz w 16 r. śm., za ++ rodziców + teścia Jana i brata Erwina ++ dziadków, wuja Teodora ++ Marię Florentyna Laska i pokr. z obu str. i d.op.

16.00

Nieszpory

16.30

Za + Mieczysława Sebastian w 39 r. śm., jego syna Krzysztofa w 12 r. śm.,za + córkę Elżbietę w 6 r. śm., za zięcia Mariana Szwajkiewicz w 12 r. śm., za Józefa Franciszka, Jana Słabosz, dwóch szwagrów, Francziszkę i Zofię i d.op.

1.     Bóg zapłać za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła.

2.     We wtorek (13 sierpnia) DZIEŃ FATIMSKI ZAPRASZAM NA NABOŻEŃSTWO O GODZ. 20.00 Z CZYTANIEM ZALECEK I PROCESJĄ WOKÓŁ KOŚCIOŁA.

3.     W czwartek (15 sierpnia) uroczystość NMP WNIEBOWZIĘTEJ. W tym dniu na każdej Mszy św. Błogosławieństwo ziół i kwiatów w tym dniu kolekta jest wyznaczona na Wydział Teologiczny w Opolu. Jest to święto nakazane przez kościół (w tym dniu winniśmy uczestniczyć we Mszy św.).

4.     Tym Parafianom z ulicy Podbornej, Młodzieżowej i Katarzyny podziękowania za prace na naszym cmentarzu parafialnym.

5.     W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 spotkanie Rady Parafialnej w celu rozprowadzania cegiełek na utrzymanie naszego cmentarza

6.     W najbliższym czasie można już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok (rocznice śmierci, jubileusze małżeńskie, rocznice urodzin itd.).

7.     Tegoroczne DOŻYNKI PARAFIALNE BĘDZIEMY ŚWIĘTOWAĆ

8 września br.

8.     W sobotę (17 sierpnia) uroczystość św. Jacka głównego patrona metropolii górnośląskiej.

9.     Zbiórka elektrośmieci w tym roku będzie 21 sierpnia br. o godz. 11.00. Jak zwykle na placu kościelnym przy gablotce ogłoszeń…

10.       W nowym tygodniu życzę zdrowia i wszelkiego Bożego błogosławieństwa

NOTATKA INFORMACYJNA

Gazetka parafialna wydawana jest przez Parafię Katarzyny Aleksandryjskiej w Opolu-Groszowicach i jest przeznaczona wyłącznie do użytku wewnętrznego członków tej wspólnoty parafialnej

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe zawarte w gazetce oraz na stronie internetowej Parafii Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Opolu-Groszowicach umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą  lub umieszczone są na podstawie prawa.