Poniedziałek 6. 08. 2018 – Przemienienie Pańskie - Święto
18. 00     Za + Monikę Sbielut w 17 r. śm., za męża Jerzego, ++ rodz. i rodzeństwo oraz teściów

Wtorek 7. 08. 2018 – św. Sykstusa II, pap.
18. 00     O Boże błog. w rodz. Mylek, z podz. za łaski i z pr. o dalszą opiekę Bożą

Środa 8. 08. 2018 – św. Dominika, kapł.
7. 00     Za ++ Różę i Karola Sowada, rodziców, krewnych Sowada – Jurczyk, za + Elżbietę Tomys, pokr. i d.op.

18. 00     Za + matkę Annę Wolny w 12 r. śm., za + ojca Jana, ich wnuka Tomasza, za ++ Stefanię i Józefa Puscz, za ++ z pokr. i d.op.

Czwartek 9. 08. 2018 – św. Teresy Benedykty od Krzyża
8. 30     Różaniec za młode pokolenie

9. 00     Za ++ Marię i Jana Frejlich, Wincentego Cichoń, za ich córkę Annę, zięcia Piotra, wnuków Gintera i Jana, za ++ z pokr. i d.op.

Piątek 10. 08. 2018 – św. Wawrzyńca, diakona i m.
7. 00     Za + Annę Miemiec w 30 dz. po śm. i za + męża Brunona

14. 00     Ślub: Tomasz Siwczyk i Marta Grajewska

18. 00     Za + Annę Kurpierz, męża Stanisława, za ++ rodziców z obu stron, rodzeństwo i za ++ z rodzin Kochanek - Kurpierz

Sobota 11. 08. 2018 - św. Klary, dz.
13. 00     Ślub: Kamil Banaś i Estera Michalczyk

18. 00     PIERWSZA MSZA ŚW. NIEDZIELNA – INTENCJA ZBIORCZA
- Dz. błag. do B.Op. MBNP w int. Ernesta Płaczek z ok. 85 r. ur., z pr. o zdrowie i Boże błog. oraz za syna Joachima z ok. 60 r. ur. i za ++ rodziców
- Z okazji urodzin w pew. int. z pr. o zdrowie i Boże błog., do MBNP i B.Op.
- Za ++ rodz. Maksymiliana i Marię Nawicki, dwóch synów, trzy córki, synową i pokr. z obu str.
- Za + Alfonsa Kowol w 10 r. śm., za żonę Krystynę, za ++ z rodz. Kowol - Passoń, za + matkę Jadwigę, brata Manfreda Namyślik, za + Jerzego Wieszala, pokr. i d.op.
- Za ++ rodz. Jadwigę i Józefa Loch, ich rodziców i rodzeństwo, za ++ Teklę i Rocha Staś, ich rodziców, rodzeństwo, za ++ z pokr. i d.op.
- Za ++ Adama i Cecylię Bąk, pokr. i d.op.
- Za + Ryszarda Smoliński w 10 r. śm., za ++ rodziców i żonę Eugenię
- Za + męża Huberta Okos w 30 r. śm., za ++ rodziców, teściów i rodzeństwo z obu stron, za ++ z rodziny i pokr. oraz d.op.

Niedziela 12. 08. 2018 – XIX Niedziela Zwykła
8. 00     Za ++ rodz. Franciszka Miemiec, dwie żony, za ++ rodz. Piotra i Julię Kornek oraz za ++ dzieci

- Dz. błag. do B.Op. MBNP z podz. za łaski, w int. Eryki i Karola Jendryassek z ok. 40 r. ślubu, za dzieci, wnuki i za całą rodzinę
- Za roczne dziecko Milenę Jaszczyszyn, za rodziców, chrzestnych i dziadków

16. 30     Do św. Anioła Stróża za roczne dziecko Filipa Juszczak, za rodziców, dziadków, chrzestnych, pradziadków żyjących i zmarłych i w int. całej rodziny

1. Serdeczne Bóg zapłać za przepiękne kwiaty do naszego kościoła

2. W tym tygodniu wspomnienie liturgiczne: święto Przemienienia Pańskiego (poniedziałek), św. Dominika (środa), św. Teresy Benedykty od Krzyża (czwartek), św. Wawrzyńca (piątek) i św. Klary (sobota)

3. Raz jeszcze Bóg zapłać za ostatnią comiesięczną kolektę parafialną na drugi obraz w prezbiterium naszego kościoła. Wpłynęło 3.669 PLN 64 GR. i 2 Euro i 80 Centów

4. Obchody ku czci św. Jacka w Sanktuarium w Kamieniu Śląskim odbędą się w sobotę i niedzielę (11-12 sierpnia)

5. W dniach (12-18 sierpnia) Opolska Pielgrzymka na Jasną Górę. Organizatorzy zachęcają do udziału, a także do duchowego uczestnictwa

6. Dzisiejsza kolekta jest wyznaczona na Seminarium Duchowne i instytucje Diecezjalne

Pielgrzymka

W dniach 27-29 sierpnia bieżącego roku organizowana jest trzydniowa pielgrzymka parafialna z miejscem docelowym Święta Lipka. Pierwszego dnia poprzez Ciechocinek, gdzie na moment możemy powdychać jod z tężni i zjeść posiłek, udamy się do Torunia, gdzie będziemy zwiedzać m.in. Starówkę. Także w Toruniu udamy się na nocleg. Drugiego dnia udamy się do Stoczka Klasztornego do Sanktuarium Matki Boskiej Pokoju, gdzie był więziony Prymas Polski Kardynał Stefan Wyszyński, a stamtąd do Świętej Lipki do Bazyliki pw. Nawiedzenia NMP, gdzie m.in. będziemy mogli wysłuchać koncertu organowego. W Świętej Lipce zaplanowany jest drugi nocleg. Trzeciego dnia po uczestnictwie we Mszy Świętej udamy się w drogę powrotną do Opola.

Informacyjnie podam, że w Toruniu w Domu Pielgrzyma nocleg wraz ze śniadaniem kosztuje 65 złotych, natomiast w Świętej Lipce nocleg ze śniadaniem kosztuje 51 złotych. Koszt przejazdu będzie ustalony w tym tygodniu.