Poniedziałek 22. 09. 2014
7. 00     Za + Michała Koziura, jego ++ rodziców, za ++ Władysława i Jadwigę Płuska, ich rodzeństwo, za ++ dwóch szwagrów, dwie szwagierki i d.op.
18. 00     Dz. błag. do B.Op. MBNP w int. Agnieszki i Rafała w 5 r. ślubu, za syna Kamila i rodziców z obu stron, rodzeństwo prosząc o zdrowie i wszelkie Boże błog.

Wtorek 23. 09. 2014 – św. Ojca Pio z Pietrelciny, kapłana
17. 15     Spotkanie modlitewne do św. Ojca Pio – zaprasza się czcicieli św. Partona
18. 00     Za + matkę Ernę Pietruszka, jej + męża Jerzego i za ++ krewnych, pokr. i d.op.
18. 30     Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. I i II Gimnazjum

Środa 24. 09. 2014
7. 00     Za ++ rodz. Pawła i Gertrudę Kornek, wnuka Karola, synów Alfreda i Jana, zięcia Helmuta i za ++ z rodz.
18. 00     Za ++ Franciszkę i Pawła Lyra, córkę Elfrydę, zięcia Jana i za ++ z całego pokr.

Czwartek 25. 09. 2014 – bł. Władysława z Gielniowa
8. 30     Różaniec w int. młodego pokolenia
9. 00     Za + Franciszka Matuszek z ok. ur. i za ++ z rodziny Matuszek - Datko
18. 00     Za + męża Alfreda Langosz w rocznicę śmierci, za + syna Klaudiusza Langosz, rodz. Jadwigę i Alojzego Słowik, za ++ Marię i Józefa Winterfeld

Piątek 26. 09. 2014 – św. męczenników Kosmy i Damiana
18. 00     MSZA ŚW. SZKOLNA I MŁODZIEŻOWA Za + Kazimierza Krzyżostan – od chrześnicy z Kutna
18. 30     Katecheza dla dzieci I-komunijnych

Sobota 27. 09. 2014 – św. Wincentego a Paulo, kapłana
7. 00     Za ++ Marię i Franciszka Klik i ich rodziców oraz za ++ z pokr.
15. 00     Ślub i Msza św. Andrzej Galla i Patrycja Zych
18. 00     Pierwsza Msza św. niedzielna – intencja zbiorcza
- Dz. błag. do B.Op. MBNP z podz. za otrzymane łaski, z pr. o dalsze zdrowie i Boże błog. w int. Piotra Sitnik z ok. 40 r. ur., za żonę Ewę, za dzieci, rodziców, rodzeństwo i w int. całej rodziny
- Do św. Anioła Stróża za roczne dziecko Igę Imiołczyk oraz za Ewelinę i Krzysztofa w 4 r. ślubu
- Za + rodziców Stanisławę i Mieczysława Długosz, za ++ ich rodziców i za rodzeństwo
- Za ++ rodziców Annę i Józefa Kotula oraz za + Agnieszkę Smolin i dusze czyśćcowe
- Za + Halinę Sperling zd. Czernik w 1 r śm.
- Za + męża Pawła Kondziela, ++ rodzeństwo, jego ++ rodziców, krewnych i d.op.
- Za ++ rodziców Annę i Franciszka Bednorz, + siostry, + brata, + męża Edwarda Holewa i za ++ z pokr.
- Za + Lucynę Jazienicką w I r. śm. i o zdrowie w int. Andrzeja
- Za + syna Reinharda Hadrian, który zmarł za granicą, za jego ojca, za ++ z rodz. Śmiech – Darocha – Hadrian – Markowski i d.op.

Niedziela 28. 09. 2014 – XXVI Niedziela Zwykła
8. 00     Za ++ rodz. Wincentego Josek, żonę Marię, ich ++ rodziców, rodzeństwo, krewnych, za ++ rodziców Piotra i Annę Dussa, syna Jana i d.op.
10. 30     Za + matkę Martę Garbela w 13 r śm., męża Pawła, syna Józefa i zięcia Norberta
16. 30     Za + Jana Grzyszczok, za ++ rodziców Jana i Marię Gittner, braci Eryka i Piotra, szwagra Gintera i d.op.

1. Przyszła comiesięczna kolekta parafialna przeznaczona na nowy napęd dzwonów w naszym kościele

2. Bóg zapłać za dzisiejszą zbiórkę do puszek przed kościołem, wyznaczoną na Wydział Teologiczny w Opolu (tzw. zbiórka jesienna) i za kolektę wyznaczoną na budowę kościołów i jałmużnę postną z całego roku

3. Nasz odpust parafialny ku czci Matki Boskiej Różańcowej będziemy przeżywać w niedzielę 5 października

4. We wtorek po mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I i II Gimnazjum

5. We wtorek o godz. 19.00 próba chóru

6. W piątek o 18.00 Msza św. Szkolna i katecheza dla klas I Komunijnych

7. Od piątku do niedzieli na Górze św. Anny Pielgrzymka Dzieci Maryi z rejonu Opole i Kluczbork

8. Spotkanie ministrantów w sobotę o godz. 12.00

9. Podziękowania za kwiaty ofiarowane do kościoła

10. Zachęcam do kupna prasy katolickiej i kalendarzy na przyszły rok 2015

11. W nowym tygodniu życzę zdrowia i Bożego błogosławieństwa

12. Zaprasza się kibiców w niedzielę 21 września o godz. 16.00 na mecz pomiędzy Groszmalem a Orłem Źlinice

Remont dzwonów w naszym kościele

W połowie lat sześćdziesiątych – a więc około 50 lat temu, proboszcz ks. Antoni Liszka zamówił trzy nowe dzwony ;
DIVINA PROVIDENTIA – BOŻA OPATRZNOŚC
SANCTA HEDVIGIS - ŚW. JADWIGA
SANCTE JOSEPH – ŚW. JÓZEF
Od czasu budowy kościoła a więc od ponad 130 lat dzwoni dzwon SANCTE CATHARINA - ŚW. KATARZYNA.
Poświęcenie nowych dzwonów nastąpiło 7 stycznia 1968 roku.
W okresie ostatnich lat wskutek zużycia instalacji elektrycznej oraz silników - dzwonił tylko jeden dzwon - Boża Opatrzność. Stąd zaistniała konieczność wymiany napędu wszystkich dzwonów w naszym kościele parafialnym. Po ogłoszeniu przetargu i wyłonieniu firmy przystąpiono do realizacji tego projektu.
W miesiącu lipcu i w pierwszym tygodniu września została wykonana ta inwestycja. Wymienione zostały między innymi: JARZMA czyli stalowe zawieszenie wszystkich dzwonów, nowe ŁOŻYSKA, nowe SERCA DZWONÓW jak również rozwiązano kwestię podstawową czyli NAPĘD Z WYKORZYSTANIEM POLA MAGNETYCZNEGO - BEZ UŻYCIA SILNIKÓW ELEKTRYCZNYCH z wszystkimi nowymi instalacjami - czujnikami i wszelkimi zabezpieczeniami.
Ponadto zakonserwowano - pomalowano konstrukcję drewnianą wieży aby mogła przetrwać kolejne lata i pokolenia.
Przed przystąpieniem do tych prac nasi Parafianie – Fachowcy zrobili nowy stabilny – mocny strop z grubych desek i zakupiono nową drabinę.